سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ترفندهایی برای دیزاین مبلمان خانه

مبلمان، یکی از اثاثیه مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می‌آید و وجود آن، رنگ و بویی خاص، به فضای خانه می‌بخشد.

دیزاین مبلمان خانه

در حالی که نشیمن شما دارای وسایل دکوری زیادی است، هیچ چیز مهم‌تر و  برجسته‌تر از مبلمان شما نیست. مبلمان یکی از بزرگ‌ترین عناصر دکوری منزل  شما است. از کوسن‌های دکوری تا میز جلوی  مبل با هر روشی که برای دیزاین مبلمان خانه انجام دهید بر روی فضای خانه  تاثیر خواهد گذاشت. شما با دیزاین مبلمان خود می‌توانید ظاهر جدیدی به  دکوراسیون نشیمن خانه دهید. با مجله دلتا همراه باشید.

به رنگ مبل توجه کنید

قبل از اینکه شروع به خریدن هر محصول جدیدی برای مبل کنید، به رنگ آن توجه کنید. بهترین مبل‌های راحتی که می‌توان آن‌ها را دیزاین کرد، مبل‌هایی به رنگ خنثی هستند. اگر چه این  جمله به این معنی نیست که  مبل‌هایی با رنگ‌های روشن‌تر زیبا نیستند. یک یا  دو عکس از مبلمان خود بگیرید که هنگام خرید دکوریجات، به آن‌ها مراجعه  کنید.

دیزاین مبل خاکستری

همانطور که در عکس زیر می‌بینید مبل‌های خاکستری این روزها به عنوان رنگ  خنثی، بسیارجذاب و پرطرفدار هستند. این مبل‌ها با رنگ‌های روشن به خوبی  دیزاین می‌شوند. اگر سبک دکوراسیون شما اجازه می‌دهد، از رنگ شاخص با طرح و  نقش‌های مدرن استفاده کنید. برای مثال رنگ زرد و فیروزه ای، یک دکوری خوب  برای مبل خاکستری است و مکمل خوبی برای این رنگ خنثی است.

دیزاین مبلمان در دکوراسیون

دیزاین مبل قهوه ای

برای مبل‌های قهوه ای نیز می‌توانید ترکیب و ست‌های زیبایی در نظر بگیرید. مبل‌های  قهوه ای تیره به خوبی با رنگ های روشن خنثی ترکیب می شوند که بهترین گزینه  نیز هست. ترکیب مبل قهوه‌ای و دیگر دکوریجات رنگارنگ مانند فرش و پرده  رنگارنگ نیز می‌تواند، مناسب و زیبا باشد. از سوی دیگر در نظر بگیرید که  رنگ قهوه ای با رنگ‌های سبز و قرمز هم به خوبی ترکیب می‌شود. پس می توانید  از این دو رنگ نیز کنار مبل قهوه‌ای استفاده کنید.

دیزاین مبلمان در دکوراسیون

دیزاین مبل چرمی سیاه

در حالی که رنگ مبل شما بسیار مهم است، جنس و ظاهر آن هم می‌تواند جلوه  خاصی به خانه شما بدهد. چرم سیاه هم می‌تواند داخل خانه را هیجان انگیز  کند. همه رنگ‌ها به خوبی با رنگ سیاه ترکیب می‌شوند. ولی بهتر است بدانید  که چه جنس و متریالی با چرم به خوبی ترکیب می شود. محصولاتی مات را به جای  محصولات درخشان و پر زرق و برق برای مبل چرم انتخاب کنید تا تعادل به وجود  آورید. از دکوریجات مات با طرح و نقش‌های فراوان برای دیزاین مبلمان  استفاده کنید.

دیزاین مبلمان در دکوراسیون

دیزاین مبل و دکوراسیون دیوار پشتی آن

در حالی که کل تمرکز خود را به روی دیزاین مبلمان خانه و فضای نزدیک آن  گذاشته‌اید، باید بگوییم که تزئین دیوار پشت مبل را نباید فراموش کنید.  دکور دیوار پشتی مبل، فضایی عالی با دکوراسیونی زیبا برای اتاق نشیمن به  وجود می‌آورد. برای مثال می‌توانید از آینه روی دیوار استفاده کنید تا فضا  را روشن و بزرگ‌تر جلوه دهد.

دیزاین مبلمان در دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکاتی برای کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب را بخوانید.

همچنین بخوانید:

ایده‌هایی ارزان برای تغییر دکوراسیون خانه 

انتخاب پرده مناسب برای اتاق نشیمن 

نکاتی برای انتخاب تابلو در دکوراسیون 

ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی خانه 

نکاتی برای کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب 

با مجله دکوراسیون دلتا همراه باشید .